Co to jest trądzik młodzieńczy i jak się go pozbyć?

Co to jest trądzik

W zasadzie – znają go wszyscy, bowiem uprzykrza życie niemal każdemu. Mimo to, nie każdy wie jak sobie z nim poradzić i jak leczyć. O czym mowa? Oczywiście, o trądziku młodzieńczym.

Ta choroba objawiająca się występowaniem grudek i innych zmian skórnych (najczęściej na twarzy) traktowana jest jak krótkotrwały defekt kosmetyczny. Należy jednak pamiętać, że zaniechanie leczenia trądziku może doprowadzić do wystąpienia trwałych blizn potrądzikowych.

Co to jest trądzik młodzieńczy?

Trądzik młodzieńczy to przypadłość, która dotyka osób młodych (do 18 roku życia). Jego charakterystyka jest identyczna jak w przypadku tradycyjnego trądziku, a jedyną różnicą jest czas w którym się pojawia.

Trądzik młodzieńczy objawia się wystąpieniem zaskórnika (otwartego lub zamkniętego). Rozprzestrzenianie się otwartych zaskórników prowadzi do stanu zapalnego, którym jest trądzik młodzieńczy. Dlatego też, nie należy ignorować nawet pojedyńczych grudek ropnych, bowiem może to być pierwsza oznaka. Im szybciej zareagujemy, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się w czas ugasić ognisko zapalne.

Czy i jak leczyć trądzik młodzieńczy?

Z całą pewnością – trądzik młodzieńczy to zmiana skórna, której leczenie jest wymagane. Nie można tego ignorować, bowiem jest to przypadłość, której postępowanie może doprowadzić do niezwykle nieatrakcyjnych zmian w strukturze naszej skóry.

Leczenie trądziku młodzieńczego może być realizowane na kilka sposobów. Tym, które najczęściej polecane jest przez dermatologów to kuracja antybiotykami (zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz):  doksycykliną, erytromycyną, minocykiną oraz tetracykliną. Zaleceniem dermatologa bardzo często jest także stosowanie tabletek antykoncepcyjnych celem regulacji poziomu hormonu. Ponadto, w leczeniu trądziku szerokie zastosowanie mają kremy z witaminą A oraz kwasy AHA.

Alternatywną formą leczenia trądziku są zabiegi medycyny estetycznej. Laseroterapia, mikrodermabrazja i inne formuły leczenia są jednak niezbyt popularne, na co niewątpliwe wpływ ma ich cena.

Coraz popularniejsze suplementy diety na trądzik – czy warto?

W ostatnim czasie pojawia się coraz wiecej produktów – suplementów diety na trądzik, których efektywnośc stoi na całkiem wysokim poziomie. To rozwiązania, które oparte są na naturalnych składnikach – częstokroć podobnych/identycznych, co w przypadku domowych maseczek i mikstur. Producenci tego typu rozwiązań zdają się zapewniać, że to kompozycje, które gwarantują skuteczność w eliminacji trądziku. Czy faktycznie tak jest? Czy warto korzystać z suplementów diety?

Odpowiedź na powyższe pytanie niestety, nie jest jednoznaczna. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż na rynku suplementów diet na trądzik dostępnych jest wiele róznych propozycji. Różnią się one nie tylko składem, ale przede wszystkim skutecznością. Warto więc zdać sobie sprawę, że sięgając po suplement diety na trądzik powinniśmy przede wszystkim weryfikować jego opinie.

Produktem, który ma najwięcej rekomendacji jest Nonacne – suplement diety na trądzik, który dystrybuowany jest na całym świecie. Więcej o tym rozwiązaniu można przeczytać na oficjalnej stronie, tj. https://nonacne.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *